MNR32J0ABJ181 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
Similar
Panasonic Industry
In Stock: 31.735
Datasheet
180 Ohm ±5% 125mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1210, Convex, Long Side Terminals
MNR32J0ABJ181
DigiKey Part Number
MNR32181TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MNR32J0ABJ181
Description
RES ARRAY 2 RES 180 OHM 1210
Customer Reference
Detailed Description
Category
Power Per Element
125mW
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Grade
Automotive
Part Status
Discontinued at DigiKey
Qualification
AEC-Q200
Circuit Type
Isolated
Resistance (Ohms)
180
Package / Case
1210, Convex, Long Side Terminals
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Number of Resistors
2
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)