MNR14E0APJ622 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
Direct
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
Similar
YAGEO
6.2k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
MNR14E0APJ622
DigiKey Part Number
MNR14622RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MNR14E0APJ622
Description
RES ARRAY 4 RES 6.2K OHM 1206
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MNR14E0APJ622 Models
Category
Power Per Element
62.5mW
Manufacturer
Rohm Semiconductor
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Grade
Automotive
Part Status
Discontinued at DigiKey
Qualification
AEC-Q200
Circuit Type
Isolated
Mounting Type
Surface Mount
Resistance (Ohms)
6.2k
Package / Case
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Number of Resistors
4
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)