MNR14E0APJ221 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Panasonic Industry
In Stock: 246.910
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 5.263
YAGEO
220 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
MNR14E0APJ221
DigiKey Part Number
MNR14221RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MNR14E0APJ221
Description
RES ARRAY 4 RES 220 OHM 1206
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MNR14E0APJ221 Models
Category
Power Per Element
62.5mW
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Grade
Automotive
Part Status
Discontinued at DigiKey
Qualification
AEC-Q200
Resistance (Ohms)
220
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Number of Resistors
4
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)