MNR14E0ABJ471 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
Direct
CTS Resistor Products
Panasonic Industry
In Stock: 37.639
Similar
Bourns Inc.
YAGEO
470 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
MNR14E0ABJ471
DigiKey Part Number
MNR14471TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MNR14E0ABJ471
Description
RES ARRAY 4 RES 470 OHM 1206
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MNR14E0ABJ471 Models
Category
Number of Pins
8
Power Per Element
62.5mW
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Resistance (Ohms)
470
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)