MNR12E0ABJ222 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 62.964
Datasheet
2.2k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0606, Convex
MNR12E0ABJ222
DigiKey Part Number
MNR12222TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MNR12E0ABJ222
Description
RES ARRAY 2 RES 2.2K OHM 0606
Customer Reference
Detailed Description
Category
Number of Pins
Power Per Element
62.5mW
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0606, Convex
Resistance (Ohms)
2.2k
Size / Dimension
0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)