MNR04M0ABJ150 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 19.068
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 4.525
Datasheet
Stackpole Electronics Inc
YAGEO
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
15 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±300ppm/°C 0804, Convex, Long Side Terminals
MNR04M0ABJ150
DigiKey Part Number
MNR04150TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MNR04M0ABJ150
Description
RES ARRAY 4 RES 15 OHM 0804
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MNR04M0ABJ150 Models
Category
Number of Pins
8
Manufacturer
Rohm Semiconductor
Power Per Element
62.5mW
Series
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Mounting Type
Surface Mount
Circuit Type
Isolated
Package / Case
0804, Convex, Long Side Terminals
Resistance (Ohms)
15
Size / Dimension
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)