MNR02M0APJ303 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
30k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0404 (1010 Metric), Convex
MNR02M0APJ303
DigiKey Part Number
MNR02M0APJ303-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MNR02M0APJ303
Description
RES ARRAY 2 RES 30K OHM 0404
Customer Reference
Detailed Description
Category
Power Per Element
62.5mW
Manufacturer
Rohm Semiconductor
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Grade
Automotive
Part Status
Discontinued at DigiKey
Qualification
AEC-Q200
Circuit Type
Isolated
Mounting Type
Surface Mount
Resistance (Ohms)
30k
Package / Case
0404 (1010 Metric), Convex
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Number of Resistors
2
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)