MNR02M0AJ472 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
Upgrade
CTS Resistor Products
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 55.876
Datasheet
Stackpole Electronics Inc
YAGEO
4.7k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±300ppm/°C 0404 (1010 Metric), Convex
MNR02M0AJ472
DigiKey Part Number
MNR02472TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MNR02M0AJ472
Description
RES ARRAY 2 RES 4.7K OHM 0404
Customer Reference
Detailed Description
Category
Number of Pins
4
Manufacturer
Rohm Semiconductor
Power Per Element
62.5mW
Series
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Mounting Type
Surface Mount
Circuit Type
Isolated
Package / Case
0404 (1010 Metric), Convex
Resistance (Ohms)
4.7k
Size / Dimension
0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)