MCR18ERTJ103 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 163.560
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 25.710
Datasheet
TE Connectivity Passive Product
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
Bourns Inc.
Upgrade
10 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film