MCR18ERTF4752 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Bourns Inc.
In Stock: 35.961
Vishay Dale
In Stock: 61.231
Upgrade
TE Connectivity Passive Product
47.5 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film