MCR18ERTF4701 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Vishay Dale
In Stock: 98.088
Vishay Dale
In Stock: 78.392
Datasheet
TE Connectivity Passive Product
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
Upgrade
Bourns Inc.
Bourns Inc.
Similar
YAGEO
4.7 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film