MCR10SEQPF3301
DigiKey Part Number
846-MCR10SEQPF3301TR-ND - Tape & Reel (TR)
846-MCR10SEQPF3301CT-ND - Cut Tape (CT)
846-MCR10SEQPF3301DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCR10SEQPF3301
Description
2012(0805)SIZE, HIGH POWER THICK
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Part Status
Active
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)