MCR10SEQPF2002 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 117.947
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 74.216
Datasheet
KOA Speer Electronics, Inc.
KOA Speer Electronics, Inc.
New at DigiKey
20 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
MCR10SEQPF2002
DigiKey Part Number
846-MCR10SEQPF2002TR-ND - Tape & Reel (TR)
846-MCR10SEQPF2002CT-ND - Cut Tape (CT)
846-MCR10SEQPF2002DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCR10SEQPF2002
Description
2012(0805)SIZE, HIGH POWER THICK
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Part Status
Active
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)