MCR10EZPJ335 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Vishay Dale
In Stock: 14.219
Datasheet
TE Connectivity Passive Product
Stackpole Electronics Inc
Similar
Bourns Inc.
Similar
Bourns Inc.
Panasonic Industry
YAGEO
YAGEO
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
3.3 MOhms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
MCR10EZPJ335
DigiKey Part Number
RHM3.3MARTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCR10EZPJ335
Description
RES SMD 3.3M OHM 5% 1/8W 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCR10EZPJ335 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)