MCR10EZPJ222 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Vishay Dale
In Stock: 3.996
Vishay Dale
In Stock: 9.840
Datasheet
TE Connectivity Passive Product
Panasonic Industry
2.2 kOhms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
MCR10EZPJ222
DigiKey Part Number
RHM2.2KARTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCR10EZPJ222
Description
RES SMD 2.2K OHM 5% 1/8W 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCR10EZPJ222 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)