MCR10ERTJ471 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Bourns Inc.
In Stock: 147.117
Vishay Dale
In Stock: 53.990
Datasheet
Vishay Dale
TE Connectivity Passive Product
Panasonic Industry
Panasonic Industry
In Stock: 394
Upgrade
470 Ohms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film