MCR10ERTJ203 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 29.528
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 18.527
Datasheet
Vishay Dale
Panasonic Industry
In Stock: 425
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
YAGEO
Upgrade
Bourns Inc.
Upgrade
20 kOhms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film