MCR10ERTJ1R2 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 4.073
Datasheet
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 13.552
Datasheet
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
1.2 Ohms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film