MCR10ERTJ115 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 24.970
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Vishay Dale
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
Upgrade
Panasonic Industry
YAGEO
YAGEO
Stackpole Electronics Inc
Similar
TE Connectivity Passive Product
1.1 MOhms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film