MCR10ERTF2701 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 35.338
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
TE Connectivity Passive Product
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
Panasonic Industry
Similar
YAGEO
Similar
YAGEO
Bourns Inc.
2.7 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film