MCR10ERTF2001 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 71.409
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 54.926
Datasheet
TE Connectivity Passive Product
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
Riedon products by Bourns
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 1
YAGEO
2 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film