MCR10ERTF15R0 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 5.965
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 903
Datasheet
Vishay Dale
In Stock: 38.182
Panasonic Industry
In Stock: 1
Panasonic Industry
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
YAGEO
Upgrade
15 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film