MCR10ERTF1153 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 21.342
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 8.138
Datasheet
Vishay Dale
Panasonic Industry
Panasonic Industry
YAGEO
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
Upgrade
TE Connectivity Passive Product
Stackpole Electronics Inc
115 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film