MCR100JZHJ471 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 19.489
Datasheet
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 14.536
Datasheet
Vishay Dale
Vishay Dale
Panasonic Industry
In Stock: 18
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
In Stock: 246
Upgrade
Similar
Panasonic Industry
Similar
Stackpole Electronics Inc
YAGEO
470 Ohms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film