MCR100JZHF1540 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 815
Upgrade
Similar
YAGEO
Similar
Panasonic Industry
YAGEO
Stackpole Electronics Inc
154 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film