MCR03ERTJ474 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Bourns Inc.
In Stock: 10.695
Panasonic Industry
In Stock: 16.109
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
TE Connectivity Passive Product
Upgrade
YAGEO
YAGEO
Similar
470 kOhms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film