MCR03ERTJ473 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Bourns Inc.
In Stock: 92.070
Vishay Dale
In Stock: 129.360
YAGEO
Upgrade
TE Connectivity Passive Product
Upgrade
YAGEO
47 kOhms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film