MCR03ERTJ153 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Bourns Inc.
In Stock: 94.964
Vishay Dale
In Stock: 32.361
Datasheet
TE Connectivity Passive Product
YAGEO
Upgrade
Upgrade
YAGEO
15 kOhms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film