MCR03ERTF5761 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Bourns Inc.
In Stock: 33.834
Vishay Dale
In Stock: 38.248
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Stackpole Electronics Inc
5.76 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film