MCR03ERTF4750 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Bourns Inc.
In Stock: 360.759
Vishay Dale
In Stock: 60.816
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Stackpole Electronics Inc
Similar
TE Connectivity Passive Product
475 Ohms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film