MCR03ERTF1003 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 220.327
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 2.380.339
Datasheet
TE Connectivity Passive Product
Panasonic Industry
Panasonic Industry
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Vishay Dale
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
100 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film