MCR01MZPJ684 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Vishay Dale
In Stock: 27.958
Panasonic Industry
In Stock: 159.656
Vishay Dale
In Stock: 116
Similar
TE Connectivity Passive Product
Parametric Equivalent
680 kOhms ±5% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
MCR01MZPJ684
DigiKey Part Number
RHM680KJTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCR01MZPJ684
Description
RES SMD 680K OHM 5% 1/16W 0402
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCR01MZPJ684 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)