MCR01MRTJ101 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Bourns Inc.
In Stock: 192.840
Datasheet
Direct
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 128.454
Datasheet
YAGEO
In Stock: 78
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
100 Ohms ±5% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film