MCR01MRTF26R1 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 72.185
Datasheet
Similar
Vishay Dale
Similar
Vishay Dale
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Stackpole Electronics Inc
26.1 Ohms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film