MCR01MRTF1302 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 86.835
Datasheet
Direct
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 11.986
Datasheet
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 391
Upgrade
Panasonic Industry
Similar
YAGEO
Similar
YAGEO
Vishay Dale
Vishay Dale
Samsung Electro-Mechanics
13 kOhms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film