MCR006YRTJ270 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Vishay Dale
In Stock: 40.996
Vishay Dale
In Stock: 6.704
Datasheet
Panasonic Industry
In Stock: 881
Panasonic Industry
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Stackpole Electronics Inc
27 Ohms ±5% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film