MCR006YRTJ152 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Vishay Dale
In Stock: 63.278
Vishay Dale
In Stock: 120.205
Datasheet
Panasonic Industry
Panasonic Industry
YAGEO
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 122
1.5 kOhms ±5% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film