MCR006YRTF1500 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 32.447
Datasheet
Panasonic Industry
YAGEO
Stackpole Electronics Inc
150 Ohms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film