LTR50UZPJ183
DigiKey Part Number
LTR50UZPJ183-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LTR50UZPJ183
Description
RES SMD 18K OHM 5% 1W 2010 WIDE
Detailed Description
18 kOhms ±5% 1W Chip Resistor Wide 2010 (5025 Metric), 1020 Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
EDA/CAD Models
LTR50UZPJ183 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)