LTR18EZPJ683 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Rohm Semiconductor
In Stock: 1.300
Datasheet
Similar
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
68 kOhms ±5% 0.75W, 3/4W Chip Resistor Wide 1206 (3216 Metric), 0612 Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
LTR18EZPJ683
DigiKey Part Number
LTR18EZPJ683-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LTR18EZPJ683
Description
RES 68K OHM 5% 3/4W 1206 WIDE
Detailed Description
EDA/CAD Models
LTR18EZPJ683 Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)