LTR10EZPJ6R2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
6.2 Ohms ±5% 1W Chip Resistor Wide 0805 (2012 Metric), 0508 Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
LTR10EZPJ6R2
DigiKey Part Number
RHM6.2BUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LTR10EZPJ6R2
Description
RES SMD 6.2 OHM 5% 1W 0805 WIDE
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
LTR10EZPJ6R2 Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.047" L x 0.079" W (1.20mm x 2.00mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)