LTR10EZPF3300
DigiKey Part Number
RHM1215TR-ND - Tape & Reel (TR)
RHM1215CT-ND - Cut Tape (CT)
RHM1215DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LTR10EZPF3300
Description
RES SMD 330 OHM 1% 1W 0805 WIDE
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 Ohms ±1% 1W Chip Resistor Wide 0805 (2012 Metric), 0508 Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LTR10EZPF3300 Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
Wide 0805 (2012 Metric), 0508
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.047" L x 0.079" W (1.20mm x 2.00mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)