LTR100JZPF2R20
DigiKey Part Number
846-LTR100JZPF2R20TR-ND - Tape & Reel (TR)
846-LTR100JZPF2R20CT-ND - Cut Tape (CT)
846-LTR100JZPF2R20DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LTR100JZPF2R20
Description
RES SMD 2.2 OHM 1% 3W 2512 WIDE
Detailed Description
2.2 Ohms ±1% 3W Chip Resistor Wide 2512 (6432 Metric), 1225 Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.252" W (3.20mm x 6.40mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)