LTR100JZPF1501
DigiKey Part Number
846-LTR100JZPF1501TR-ND - Tape & Reel (TR)
846-LTR100JZPF1501CT-ND - Cut Tape (CT)
846-LTR100JZPF1501DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LTR100JZPF1501
Description
RES SMD 1.5K OHM 1% 3W 2512 WIDE
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.5 kOhms ±1% 3W Chip Resistor Wide 2512 (6432 Metric), 1225 Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.126" L x 0.252" W (3.20mm x 6.40mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)