KTR25JZPF22R0
DigiKey Part Number
RHM1097TR-ND - Tape & Reel (TR)
RHM1097CT-ND - Cut Tape (CT)
RHM1097DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KTR25JZPF22R0
Description
RES SMD 22 OHM 1% 1/3W 1210
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 Ohms ±1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, High Voltage Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
KTR25JZPF22R0 Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, High Voltage
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)