KTR25JZPF1100 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 15.777
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 11.360
Datasheet
Similar
Vishay Dale
Stackpole Electronics Inc
110 Ohms ±1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, High Voltage Thick Film
KTR25JZPF1100
DigiKey Part Number
RHM1043TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KTR25JZPF1100
Description
RES SMD 110 OHM 1% 1/3W 1210
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KTR25JZPF1100 Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, High Voltage
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)