KTR18EZPJ823 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 16.942
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 34.299
Datasheet
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
Bourns Inc.
Upgrade
TE Connectivity Passive Product
Panasonic Industry
YAGEO
YAGEO
Similar
Similar
Bourns Inc.
Vishay Dale
82 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, High Voltage Thick Film
KTR18EZPJ823
DigiKey Part Number
RHM82KPTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KTR18EZPJ823
Description
RES SMD 82K OHM 5% 1/4W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
KTR18EZPJ823 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)