KTR18EZPJ750 is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
In Stock: 13.658
Panasonic Industry
In Stock: 47.444
Upgrade
Bourns Inc.
Similar
In Stock: 2
Similar
Bourns Inc.
75 Ohms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, High Voltage Thick Film
KTR18EZPJ750
DigiKey Part Number
RHM75PTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KTR18EZPJ750
Description
RES SMD 75 OHM 5% 1/4W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
KTR18EZPJ750 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)