KTR18EZPJ475 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 9.973
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 23.166
Datasheet
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
TE Connectivity Passive Product
Upgrade
YAGEO
YAGEO
Similar
Similar
Bourns Inc.
4.7 MOhms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, High Voltage Thick Film