KTR18EZPJ473
DigiKey Part Number
RHM47KPTR-ND - Tape & Reel (TR)
RHM47KPCT-ND - Cut Tape (CT)
RHM47KPDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KTR18EZPJ473
Description
RES SMD 47K OHM 5% 1/4W 1206
Detailed Description
47 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, High Voltage Thick Film
EDA/CAD Models
KTR18EZPJ473 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)